BOYUNUZU DAHA UZUN GÖSTERMEK İÇİN İPUÇLARI.

19
Bunu beğendim.
Loading...
BOYUNUZU DAHA UZUN GÖSTERMEK İÇİN İPUÇLARI.
Daha Uzun Boylu Görünmek için Ülkemizde bayanların boy ortalaması 1.55 ile 1.70 cm arasındadır. Ancak benim gördüğüm kadarıyla bir çok bayan 1.60 cm civarındadır.Erkeklerde ise 1.65 ile 1.75 arasında bir ortalamaya sahiptir.Ancak bir çok kişi boyunun kısa olmasından pek hoşlanmaz.

Öyleyse gelin bir iki ufak numara ile nasıl olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz bir bakalım.
1. Ayakkabılarınız da topuklu,yüksek tabanlı, gizli topuklu ayakkabılar tercih edin.Düz tabanlı ayakkabıları fazla tercih etmeyin.
2.Dar paça,kalem,sigaret pantolonlar görünüş itibariyle boyunuzu keser ve sizi daha kısa gösterir.Onun yerine İspanyol paça, ya da daha boru paça yani ayakkabının üzerini kapatan pantolonlar tercih edin.
3.Boydan elbiseler,uzun yelekler,uzun paltolar,hırkalar ve uzun etekler de bir bütün görüntüye sahip olduğu için uzun gösterir.
4.Çantalarınız çok büyük yada çok küçük olmamalı.Çok büyük çantalar boyunuzu çekerken com küçük çantalar ise sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir.
5.Kısa etek giydiginizde mutlaka eteğin rengide çorap tercih edin ki görünen ten boyunuzu kesmesin.
6.Yürüyüşünüz dik olsun.Başınız çok eğik olarak yürüyor ve ya oturuyorsanız boyunuz kısa bir görüntü sergileyecektir.
7.Erkekler ise saçını çok kısa kullanmasınlar.Özellikle tepe kısmı uzun ve dalgalı,yoğun durursa sizi 5 cm kadar daha uzun gösterir.
8.Bayanlar ise at kuyruğu saç modelini,tepeden topuz saç modelini tercih edebilirler.
9.Yine kısa bayanların saçı çok uzun olmamalı. Bu sefer saç boyu bastırıyor gibi bir görüntü ortaya çıkar.
10.Kıyafetlerde pantolon ve gömlek, bluz,tişört vs. nin aynı renk olmasına dikkat edin ki bir bütün görüntü ile daha uzun görünebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir